E.ON spouští internetovou poradnu o energiích. Odborníci v ní zdarma poradí, jak na úspory

  • 16.05.2016

Energetika prochází velkými změnami, ale v tuzemském prostředí doposud chyběla moderní energetická poradna. Společnost E.ON konečně spouští projekt, který naplno využívá možnosti internetu, aby českému spotřebiteli pomohla šetřit peníze i přírodu.

„E.ON Rádce je z hlediska energetického poradenství zcela unikátním projektem. Obsahuje stovky praktických článků a nabízí také osobní on-line poradenství. Celá služba je zdarma a využít ji může kdokoliv, ať už je zákazníkem E.ON či nikoliv,“ vysvětluje Vladimír Vácha, tiskový mluvčí energetické společnosti E.ON.

Cílem služby je pomoci s osvětou českých domácností v otázkách šetření energiemi a ekologie. Odbornou a faktickou správnost garantují renomované organizace Ekowatt, Centrum pasivního domu a STEP, které mají s osobním poradenstvím v energetice mnohaleté zkušenosti.

„Aktuálně mají lidé největší zájem o využití fotovoltaiky, potom následuje zateplování starších budov, stavba pasivních domů, tepelná čerpadla a topení biomasou. Součástí takových konzultací bývá automaticky otázka různých dotací,“ shrnuje Karel Murtinger ze společnosti Ekowatt.

Využití poradny E.ON Rádce je velmi jednoduché. „Když v E.ON Rádci napíšete do vyhledávacího řádku například ‚solární panely‘, dostanete konkrétní tipy, jak výhodně koupit, využít či sestrojit solární systém, aby vám výhodně ohříval vodu, svítil nebo třeba nabíjel autobaterii,“ popisuje Vladimír Vácha. Zároveň můžete přes chat, sociální síť a rovněž e-mailem napsat svůj dotaz poradci, který se vám bude věnovat osobně. Obratem dostanete odpověď od pondělí do pátku, v čase mezi 9:00 až 16:30.

„Z naší zkušenosti s poradenstvím víme, že tato činnost má rozhodně smysl. Osobní nezávislé poradenství je jeden ze způsobů, jak můžeme lidem opravdu pomoci, aby žili úsporněji v mnohem zdravějším a kvalitnějším prostředí,“ říká Petr Žabka za Centrum pasivního domu.
Časopis Energetika

"Odborný měsíčník pro elektrárenství, teplárenství a užití energie. "

Vychází od roku 1951.

Časopis ENERGETIKA spolupracuje s předními specialisty z oblasti energetiky, s vysokými školami, výzkumnými ústavy a dalšími institucemi.

Je ideálním prostředkem pro prezentaci nových myšlenek, výrobků a řešení, neboť oslovuje instituce, výrobní firmy a další společnosti nejen v České republice, ale i na Slovensku, kam je rovněž distribuován.
Odebírají ho také některé zahraniční firmy, instituce a knihovny, např. v Německu, Rakousku, USA, Francii nebo Nizozemsku.